חדשות 4

45 שנה: בוגרי המלחמה הקימו מרכז למלחמת יום הכיפורים. "רוצים לשמר את זכרה"

 
 

המרכז למלחמת יום הכיפורים נולד כיוזמה של בוגרי המלחמה וגם אחרים, במטרה: לשמר את זכרה, להנחיל את תולדותיה ואת מורשתה לדורות הבאים, להנציח את זכר נופליה, לתת כבוד והערכה למשפחות השכולות ולשמש אכסניה להמשך מחקר בנושא.

יוזמי המרכז הראשונים הם: חפ"שים מפקדים ואזרחים. כולם פועלים בהתנדבות והם מגיעים ממגוון חיילות ומשתי החזיתות של המלחמה ומרקעים שונים. כולם חדורים באמונה שחייבים ליצור משכן ותחת קורת גג אחת לצקת בו תוכן למען הדורות הבאים.

בשלב ראשון, לצורך הקמת המרכז, נוסדה עמותה רשומה (ללא שום כוונת רווח). במקביל, פועלת העמותה לחקיקת חוק להכרה במרכז כאתר מורשת לאומית (בדומה לחוק שכבר התקבל עבור מלחמת ששת הימים).

"אם רבים יתנו כתף, נצליח". אומרים בעמותה והוסיפו: "אולי נוכל להשפיע על הדורות הבאים. לצערנו צעירים רבים כיום לא יודעים כמעט דבר על אותה מלחמה. אנחנו מתכוננים לשנות את המצב הזה. אחרי 45 שנה של הזנחה של התודעה הציבורית, הגיעה הזמן לפעול ובעיקר לחשוף בני נוער להיסטוריה של המלחמה. אנחנו רוצים לתקן את הבורות ולחזק את המודעות וזאת כל עוד בני הדור שלנו של המלחמה עדיין יכולים. בלי קשר לזה, גם אין טעם להמתין לפתיחת הארכיונים עד שנהיה בני למעלה מ-70.

ב-16 לספטמבר אנחנו מתכננים להרים כנס יסוד גדול לציון 45 שנה למלחמה (עם מספר משתתפים גדול בשאיפה ל 600 או יותר). זה משהו גדול עבורנו וכל בני דורנו – דור 73 שנשא בנטל העצום. בכנס, לוחמים ביחד מיחידות רבות יפגשו תחת קורת גג אחת עם מטרות משותפות. המידע על כנס היסוד כבר פורסם בעבר עתה אנו מפרסמים פרטים על התכנית. אנחנו חושבים שזה יהיה אירוע חשוב ומשמעותי שיציין בצורה ראויה 45 שנה למלחמה ההיא. מצורף דף עם התוכנית". לינק להרשמה: https://tinyurl.com/y8yexfqj אנחנו קראים לכל מי שהמלחמה הזו חשובה לו להגיע לכנס!".

לינק לאתר: www.kippur-center.org